ANTEPİA HAKKINDA

 

ANTEPİA HAKKINDA

Antepia’da sizi yeni bir yaşam bekliyor!

Antepia’nın kalbinde yer alan, Safir, Yakut ve Zümrüt Mahalleleri sizi mutlu ve huzurlu bir yaşama davet ediyor. Muhteşem biyolojik gölet manzarasına sahip olmanın yanı sıra sosyal yaşam alanlarıyla da iç içe olan Yakut ve Zümrüt Mahalleleri, seçkin ve keyifli bir yaşamın tüm olanaklarını sunmak için sizi bekliyor!

Doğa Dört Bir Yanınızda...

Yürüyüş Parkurları
Güne biyolojik gölet kenarında, çiçekler arasında ve temiz havada, tazeleyici bir yürüyüşle başlayabilirsiniz.

Koşu Parkurları
Zindelik için, özel olarak tasarlanan parkurlarda uzun bir koşuya çıkabilirsiniz.

Bisiklet Parkurları
Doğanın dinginleştiren havasını içinize çekebileceğiniz parkurlarda, güvenli bir şekilde bisiklete binebilirsiniz.

Piknik Alanları
Eşsiz lezzetleri açık havayla buluşturan piknik alanlarıyla, tadı damağınızda kalacak deneyimlere hazır olun.

Koku Bahçeleri
İğde, akasya ağaçları, güller, lavantalar, yaseminler, ada çayı ve iris çiçekleri, dört mevsim mis gibi kokularla birlikte yaşamanızı sağlayacak.

Renk Bahçeleri
Doğanın göz alıcı renklerini ince bir estetikle buluşturan Renk Bahçeleri, çok zengin bir görselliğe sahip... Akdeniz florasının uzantısı olan ağaçlar, doğanın huzur veren renklerini hayatınıza getiriyor.

Antepia’nın hayat kaynağı olan su, bütün ihtişamıyla hayatınıza giriyor ve Gaziantep’e deniz yaşamını getiriyor. Toplam 35.000 metrekarelik biyolojik gölet, mavi bir doğa ile kuşatılmış prestijli bir hayat sunarken; biyolojik gölet kenarında konumlanmış meydanlar, kıyı bahçeleri ve tematik bahçeler göz kamaştırıyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu kıyılarda, biyolojik gölet manzarası eşliğinde çayınızı yudumlarken su kenarında olmanın keyfini yaşayacaksınız.
Antepia’da komşularınıza sandalla akşam yemeğine gidebilir ya da ailenizle sandal sefası yapabilirsiniz. Sandallarımız, günün her saati Kayıkhane’de sizi bekliyor olacak...

Gaziantep’in modern yüzünü yansıtan Antepia, tüm sosyal olanaklarının yanında dünyanın en büyükbiyolojik göletine de sahip. Bu benzersiz yaşam alanında, dilerseniz biyolojik gölet kıyısında yürüyüş yapabilir ya da komşularınızı kayıklarla ziyaret edebilirsiniz.

Antepia’da yaşayanlar günün her saatinde sosyalleşmenin keyfini yaşıyorlar. Siz de dilerseniz Agora Meydanı’nda alışveriş yapabilir dilerseniz biyolojik gölet kıyısındaki İskele Meydanları’nda keyifli molalar verebilirsiniz. Fener Kafe’de benzersiz biyolojik gölet manzarasını seyredebilir ya da Etkinlik Meydanı’nda bulunan amfilerde konserlere katılabilirsiniz. Spor Alanları’nda ise golften basketbola dilediğiniz spor dalıyla sağlığınızı koruyabilir; yürüyüş ve koşu parkurlarında günün stresinden kurtulduktan sonra Türk hamamında yorgunluk atabilirsiniz.